SOBOTA - FINAŁ WOJEWÓDZKI MARSZAŁKA, PIĄTEK - HALA

SOBOTA - FINAŁ WOJEWÓDZKI MARSZAŁKA, PIĄTEK - HALA

Potwierdzono oficjalnie, że w sobotę odbędzie się Wojewódzki Finał o Puchar Marszałka, zbiórka o godz. 8:15, ul. Rzgowska 17a (niżej szczegóły). W piątek o 19 trening w hali na Wifamie, tam wyznaczymy 10 osób na turniej. W niedzielę zagramy najprawdopodobniej o 11, na Łodziance z Kluczborkiem. Zbiórka 10:15. Uwaga: na treningi i mecz na zewnątrz pamiętajcie o odpowiednim ubiorze (odzież termiczna, dresy, ortaliony, czapki, kominy, rękawiczki). 

Program Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego rocznik 2008 - FINAŁY

Data: 01 grudnia 2018 r. Hala sportowa Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności, Łódź Miejsce: ul. Rzgowska 17a

Grupa A: PSV Łódź, Piotrcovia Piotrków, Pogoń Zd. W., Pelikan,

Grupa B:  TMRF Widzew,  Lechia Tomaszów,  Talent Burzenin,  Widok Skierniewice.

L.P Godzina Mecz 08:45 odprawa techniczna 1 09:00 TMRF Widzew - Lechia Tomaszów 2 09:18 PSV Łódź - Piotrcovia Piotrków 3 09:36 Pogoń Zduńska Wola - MUKS Pelikan Łowicz 4 09:54 Talent Burzenin - Widok Skierniewice 5 10:12 PSV Łódź - MUKS Pelikan Łowicz 6 10:30 TMRF Widzew - Widok Skierniewice 7 10:48 Piotrcovia Piotrków - Pogoń Zduńska Wola 8 11:06 Lechia Tomaszów - Talent Burzenin 9 11:24 PSV Łódź - Pogoń Zduńska Wola 10 11:42 TMRF Widzew - Talent Burzenin 11 12:00 Piotrcovia Piotrków - MUKS Pelikan Łowicz 12 12:18 Lechia Tomaszów - Widok Skierniewice 13. 12:36 A1 - B2 14 12:59 B1 - A2 15 13:22 mecz finałowy 13:45 zakończenie turnieju, wręczenie nagród

Regulamin Turniejów Halowych na terenie Województwa Łódzkiego /rocznik 2008/

POSTANOWIENIA OGÓLNE

$1Rozgrywki są jedną z form popularyzacji piłki nożnej oraz selekcji utalentowanej młodzieży, a zarazem formą rywalizacji sportowej w okresie zimowym na terenie Województwa Łódzkiego.

$2 Rozgrywki zostaną przeprowadzone w dwóch etapach:

  1. Mistrzostw Województwa Młodzików i dzieci przeprowadzone przez poszczególne Okręgowe Związki Piłki Nożnej i ŁZPN, z udziałem drużyn klubów — członków właściwych Okręgowych Związków Piłki Nożnej i ŁZPN. Ilość drużyn określa dany okręg.
  2. Turniej finałowy w ramach Halowego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego, organizowany przez ŁZPN, z udziałem drużyn, które zajęły miejsca 1-2 w rozgrywkach Mistrzostw Województwa Łódzkiego Młodzików i dzieci.

$3

  1. W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy, którzy są urodzeni w 2008 roku i młodsi, potwierdzeni do klubu i uprawnieni do gry na sezon 2018/2019, w systemie Extranet, przez właściwy Związek Piłki Nożnej.
  2. W przypadku udziału drużyn jednego klubu w Rozgrywkach Halowych roczników 2008, 2007 i 2006, a organizowanych przez ŁZPN bądź OZPN-y, zawodnik może uczestniczyć tylko w jednej kategorii Turnieju. |
  3. Listy oraz oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych zawodników uprawnionych do udziału w rozgrywkach należy przekazać Komisji Technicznej Turnieju, przed jego rozpoczęciem.

4. Fakt posiadania przez zawodników uczestniczących w rozgrywkach ważnych badań lekarskich

potwierdza jeden z opiekunów drużyny. Pisemne oświadczenie w tym zakresie należy przekazać Komisji Technicznej Turnieju, przed jego rozpoczęciem.

$ 4 W rozgrywkach określonych w $ 2 obowiązują następujące zasady rozgrywania meczów:

  1. Czas gry w rozgrywkach grupowych wynosi 1 x 15 minut, a w 1/2 Finału oraz Finale 2 x 10min (czas niezatrzymywany, chyba że sędzia zawodów zarządzi jego zatrzymanie).
  2. Drużyny składają się z 10 zawodników. Jednocześnie na boisku może przebywać 5 zawodników tj. czterech zawodników w polu + 1 bramkarz.
  3. Mecze odbywają się w halach o nawierzchni parkietowej o wymiarach nie większych niż 40m x 20m.
  4. Wykorzystuje się bramki o wymiarach 3m x 2m.
  5. W czasie spotkania każda drużyna może wymienić dowolną liczbę zawodników. Obowiązuje zasada tzw. zmian powrotnych.
  6. Zawodnicy muszą posiadać na koszulkach numery według obowiązujących przepisów.
  7. Mecze rozgrywa się piłkami nr 4, wykorzystywanymi w rozgrywkach piłki nożnej 11-osobowej.
  8. Po uderzeniu od sufitu, konstrukcji, oświetlenia, itp. będzie zarządzony wrzut na boisko na wysokości danego zdarzenia, przeciwko drużynie, która dopuściła się przewinienia.
  9. Wrzuty na boisko wykonuje się nogą z linii bocznej, nieruchomo stojącej piłki, odległość przeciwnika od piłki minimum 2 metry. Nie można zdobyć bramki bezpośrednio z wrzutu na boisko.
  10. Rzut karny wykonuje się z odległości 7 metrów (z linii pola karnego na wprost bramki).
  11. Bramkarz gra rękami tylko we własnym polu bramkowym będącym jednocześnie polem karnym.
  12. Po wyjściu piłki poza linię bramkową bramkarz wprowadza piłkę do gry z pola bramkowego ręką, do połowy boiska. Za naruszenie przepisu sędzia dyktuje rzut wolny pośredni dla drużyny przeciwne z linii środkowej.
  13. W zawodach grupowych i finałowych przyznaje się punkty zgodnie z poniższymi zasadami:

e zwycięstwo — 3 punkty,

e mecz nierozstrzygnięty (remisowy) - 1 punkt,

e przegrana — bez punktów.

  1. W rozgrywkach grupowych kolejność w tabeli ustala się według liczby zdobytych punktów.
  2. W przypadku uzyskania w rozgrywkach grupowych równej liczby punktów przez dwie drużyny, o zajętym miejscu kolejno decyduje:
  1. liczba zdobytych punktów w spotkaniu między tymi drużynami (wynik bezpośredniego spotkania),
  2. korzystniejsza różnica bramek z rozegranych spotkań,
  3. przy identycznej różnicy - większa liczba zdobytych bramek,
  4. rezultat rzutów karnych określonych w ust. 16.
  1. Po nierozstrzygniętych spotkaniach fazy grupowej sędzia zarządza wykonywanie rzutów karnych (po 3). W przypadku gdyby pierwsza seria rzutów karnych nie wyłoniła zwycięzcy, sędzia zawodów nakazuje wykonywanie rzutów karnych „na przemian”, aż do rozstrzygnięcia.

Rezultat rzutów karnych jest brany pod uwagę wyłącznie w sytuacji braku możliwości ustalenia kolejności miejsc o których mowa w ust. 15.

17.W przypadku uzyskania w rozgrywkach grupowych równej liczby punktów przez więcej niż dwie drużyny o zajętym miejscu kolejno decydują:

  1. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między zainteresowanymi drużynami,
  2. korzystniejsza różnica bramek z tych spotkań,
  3. większa liczba zdobytych bramek w spotkaniach między zainteresowanymi drużynami,
  4. korzystniejsza różnica bramek w rozgrywkach grupowych
  5. większa liczba zdobytych bramek w rozgrywkach grupowych
  6. w przypadku, gdyby kryteria określone w punktach a-e okazały się niewystarczające, o kolejności drużyn w tabeli zadecyduje losowanie.
  1. W przypadku nierozstrzygniętego, w regulaminowym czasie gry, meczu 1/2 Finału lub meczu Finałowego, sędzia zarządza wykonywanie rzutów karnych (po 3). W przypadku gdyby pierwsza seria rzutów karnych nie wyłoniła zwycięzcy, sędzia zawodów nakazuje wykonywanie rzutów karnych „na przemian”, aż do rozstrzygnięcia.
  2. Sędzia zawodów, w celach wychowawczych, może dwukrotnie, okresowo wykluczyć zawodnika z gry na okres 2 minut. Trzecie wykluczenie tego samego zawodnika powoduje całkowite wykluczenie go z gry.
  3. Drużyna, której zawodnik został ukarany okresowym lub całkowitym wykluczeniem z gry może w tych zawodach wprowadzić w jego miejsce nowego zawodnika.
  4. W przypadku całkowitego wykluczenia zawodnika z gry, Komisja Techniczna Turnieju Finałowego, uwzględniając wagę przewinień zawodnika, stanowiących podstawę wykluczenia, może zadecydować o nałożeniu na niego kary dyscyplinarnej.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości